Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkół w Modliborzycach

„Aktywna tablica”

Utworzono dnia 11.03.2021

„Aktywna tablica”

 

Potrzeba zdobywania wiedzy jest jedną z fundamentalnych potrzeb człowieka. Wraz z postępem i zmieniającym się ciągle światem, zmieniają się także narzędzia wspierające i usprawniające proces kształcenia. W obecnych czasach edukacja cyfrowa stała się powszechna dla uczniów i nauczycieli. Dzięki odpowiednim narzędziom nauczyciele mają możliwość wspierać uczniów w procesie poszukiwania, utrwalania i sprawdzania wiedzy. Wykorzystanie w edukacji najnowszej technologii nie tylko zwiększa efektywność procesów edukacyjnych ale pozwala rozwijać podstawowe umiejętności społeczne, znosi bariery geograficzne, a co najważniejsze umożliwia uczniom rozwój w dowolnym miejscu i czasie aby mógł rozwijać się w myśl idei „wiedza na żądanie”.

Chcąc zapewnić uczniom dostęp do korzystania z najnowocześniejszych narzędzi wspierających proces kształcenia, nasza szkoła zgłosiła się do Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020/2024 „Aktywna tablica” edycja 2020. Po dopełnieniu wszelkich formalności zostaliśmy objęci wsparciem i 15 grudnia nasza placówka otrzymała sześć monitorów interaktywnych „eBoard VD-6520TD”. Przeprowadzone zostało także szkolenie dla nauczycieli z obsługi otrzymanego sprzętu.

Możliwości jakie daje korzystanie na lekcji z takiego urządzenia są wręcz nieograniczone. Urządzenie to duży ekran projekcyjny zintegrowany komputerem. Działa na zasadzie ekranu dotykowego, który może być obsługiwany za pomocą palca lub specjalnego pisaka. Dzięki wbudowanemu oprogramowaniu pozwala na uruchomienie wielu dodatkowych opcji: pisanie, rysowanie, przeciąganie, uzupełnianie i wiele innych. Tablica umożliwia również wyświetlanie zawartości dowolnych plików, np. Word, Excel, strony WWW, zdjęcia, nagrania audio czy filmy w dużym formacie. Na każdym wyświetlonym na tablicy materiale: obrazie, tekście czy quizie może dodawać własne notatki, zaznaczać i podkreślać najważniejsze rzeczy.

Mamy nadzieję, że interaktywne tablice usprawnią proces dydaktyczny, ułatwią dostęp do informacji i materiałów edukacyjnych.

 

Dyrekcja Zespołu Szkół w Modliborzycach

„Aktywna tablica”

Utworzono dnia 17.12.2020, 11:50

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Listopad 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Szkoła pamięta

Sieciaki.pl

Dajemy dzieciom siłę