Kolorowe emocje, czyli co nam w duszy gra
Kolorowe emocje, czyli co nam w duszy gra
6 maja 2025r. uczniowie klas I-III wzięli udział w interaktywnych zajęciach profilaktycznych na temat emocji.
Co to są emocje i jak je nazywać?
Jaka jest różnica między emocjami, a uczuciami?
Czy każdy człowiek odczuwa emocje?
Czy wszystkie emocje są potrzebne?
Jak wyrażać swoje emocje w taki sposób, aby nie ranić innych ludzi?
Na te pytania uczniowie uzyskali odpowiedzi podczas "Lekcji w kinie: Kolorowe emocje, czyli co nam w duszy gra".
Oglądając i omawiając różne scenki uczyli się, jak radzić sobie z emocjami tak, aby nie krzywdzić innych osób.
Każdy uczeń otrzymał "Dziennik emocji" do wypełnienia w domu w ciągu najbliższego tygodnia.
Na koniec zajęć wszyscy obejrzeli film pt. „ Luis i obcy” przedstawiający poruszającą serce sytuację ośmioletniego Luisa,
pozostawionego samemu sobie i zmuszonego do stawienia czoła dorosłemu światu. Z chłopcem zaprzyjaźnili się sympatyczni kosmici zagubieni na Ziemi,
którzy pomagali mu w trudnych sytuacjach.
Film skłania widzów do refleksji nad postawą rodziców, którzy niekiedy bywają zbyt zajęci sobą i różnymi sprawami, a zbyt mało czasu i uwagi poświęcają swoim dzieciom.
Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej


