Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkół w Modliborzycach

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI ,,Inspiracja istnieje, ale musi Cię zastać przy pracy”.

Utworzono dnia 30.10.2023

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

,,Inspiracja istnieje, ale musi Cię zastać przy pracy”.

Pablo Picasso

Uczniowie kl. 1-3 szkoły podstawowej często biorą udział w zajęciach w ramach projektu MEiN ,,Laboratoria Przyszłości”. Różnorodne pomoce naukowe pozwalają im na kształtowanie swoich kompetencji kreatywnych i twórczych. Kreatywność to kształtowanie cechy charakteru. Albert Einstein powiedział: ,,Kreatywność to inteligencja, która się dobrze bawi”. Natomiast twórczość jest działaniem, która przynosi konkretny efekt.

Podczas zajęć uczniowie korzystali z Klocków Gigo i LEGO. Posłużyły one do tworzenia, przeliczania i porównywania zbiorów w zakresie 7, projektowania ,,jesiennego parku”, ale również było miejsce na własne pomysły. W ramach zajęć dzieci wykazywały twórczą postawę i wytrwałość, tak bardzo potrzebną, aby  osiągnąć zamierzony cel. Tu ważne są umiejętności manualne i samodzielne myślenie.

Uczniowie, w ramach edukacji przyrodniczej, prowadzili obserwację roślin w szkolnych ogrodach, jak również przyniesionych okazów przyrodniczych. Do tego używali lup i mikroskopów. Celem takich zajęć było zaciekawienie dzieci światem przyrody, a praktyczne zajęcia przyniosły wiele radości. Uczniowie również z wykorzystaniem gogli poruszali się w wirtualnej przestrzeni. Poznawali elementy różnorodnych krajobrazów i gatunki zwierząt zamieszkujących Ziemię.

Tablice multimedialne są bardzo przydatne do przybliżania świata realnego, jak i tego fantastycznego. Dzieci miały możliwość obejrzenia filmów edukacyjnych ,,Jesień w lesie”, ,,Puszcza Białowieska”, jak i jednej z najpiękniejszych baśni ,,Brzydkie kaczątko” i ,,Kubuś Puchatek i Przyjaciele”. Tablice są bardzo często wykorzystywane w edukacji wczesnoszkolnej. Na portalach znajdują się ćwiczenia zabawowe, które kształcą u uczniów umiejętności z zakresu poszczególnych edukacji. W kolorowy, ciekawy i zachęcający sposób zapraszają do samodzielnej pracy. Wspomagają ty samym proces dydaktyczno- wychowawczy.

 Podczas uroczystości szkolnych ,,Ziemia naszym domem…” i ,,Pasowanie na ucznia klasy pierwszej” dzieci korzystały ze sprzętu nagłaśniającego. 

,,Laboratoria Przyszłości” to ciekawe lekcje, które rozwijają szereg kompetencji. Uczniowie podczas nich zdobywają nie tylko nowe umiejętności, ale uczą się współpracy w grupie, wspólnego podejmowania działań i doskonalą koncentrację uwagi.

Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI ,,Inspiracja istnieje, ale musi Cię zastać przy pracy”.

Utworzono dnia 30.10.2023, 11:53

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Listopad 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Szkoła pamięta

Sieciaki.pl

Dajemy dzieciom siłę

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 164

W poprzednim tygodniu: 386

W tym miesiącu: 1627

W poprzednim miesiącu: 2121

Wszystkich: 149837