Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkół w Modliborzycach

Świąteczne klimaty

Utworzono dnia 10.01.2023

Świąteczne klimaty

,,Radość z małych rzeczy ma wielkie znaczenie…”

Grudzień i styczeń to świąteczne miesiące. To wyjątkowy czas. Wtedy króluje choinka, słychać najpiękniejsze polskie kolędy, a łańcuchy i inne ozdoby wykonane przez dzieci ozdabiają salę lekcyjną. To wszystko tworzy niezwykłą atmosferę.

Dzieci z klasy 1 A podjęły wiele działań związanych z okresem świątecznym.

Do moich grzecznych i wspaniałych uczniów przyszedł Mikołaj z prezentami, a oni również tego dnia wyglądali bardzo mikołajkowo. Wydarzeniem klasowym był udział w akcji Biblioteki u Kazimierza w Modliborzycach ,,Literacki Kalendarz Adwentowy”. Dzieci z uwagą wysłuchały czytanego przez nauczyciela opowiadania ,,Zrób coś w świątecznym tipi”.

Klasowa Wigilia była dla wszystkich przeżyciem, a łamanie się opłatkiem umacniało naszą więź. Przygotowane przez Rodziców pierniki, racuchy i strucla makowa bardzo nam smakowała. Przy wigilijnym stole czas płynął przyjemnie.

Także wielkim przeżyciem było spotkanie z dziećmi z Przedszkola św. Augustyna w Mwanzie, z Tanzanii, dla których moi uczniowie wykonali przepiękne kartki bożonarodzeniowe wraz z życzeniami płynącymi z małych, pełnych życzliwości serc.

Dzieci również wzięły udział w akcji charytatywnej ,,Góra grosza”, Przyniosły dużo drobnych monet, aby wspomóc potrzebujące polskie rodziny.

I tu na myśl przychodzą słowa kard. Stefana Wyszyńskiego, który powiedział: ,,Z drobiazgów życiowych, wykonywanych wielkim sercem powstaje wielkość człowieka”.

wych. Bożena Pikula

Świąteczne klimaty

Utworzono dnia 10.01.2023, 11:57

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Luty 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Szkoła pamięta

Sieciaki.pl

Dajemy dzieciom siłę

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 251

W poprzednim tygodniu: 434

W tym miesiącu: 541

W poprzednim miesiącu: 1495

Wszystkich: 134281