Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkół w Modliborzycach

,,Wiosenne” śniadanie w 1 A

Utworzono dnia 16.03.2023

,,Wiosenne” śniadanie w 1 A

Zdrowe śniadanie to dobry początek dnia. Warzywa spożywane na surowo są bogate w witaminy i składniki mineralne. Dzieci do szkoły powinny przychodzić ,,po śniadaniu i ze śniadaniem”. To ważny element zdrowego żywienia. Śniadanie dostarcza bowiem energii do nauki i zabawy, zwiększa koncentrację i pamięć, dodaje sił do podejmowania nowych wyzwań. DAJE  MOC!

A do nas zawitała wiosna…

O wiosennym optymizmie panującym w naszej klasie może świadczyć wspólne klasowe śniadanie. Radość była wielka, gdyż każde dziecko przygotowało dla siebie drugie śniadanie. Na kanapkach królowały nowalijki. Wyglądały nie tylko apetycznie i kolorowo, ale też wybornie smakowały. Zapach ,,wiosny” roznosił się po klasie i szkolnym korytarzu. ,,Wiosenne” kanapki szybko znikały z talerzy, a że pierwszoklasiści przygotowali ich dosyć dużo, to zaprosili na degustację swoich starszych kolegów z klasy 4 A. Wszyscy jedli z wielkim apetytem.

Na ,,zdrowe” śniadanie dzieci zaprosiły p. Marię Ciupak - szkolną higienistkę i z uwagą wysłuchały rad związanych z racjonalnym odżywianiem się i wpływem warzyw oraz owoców na zdrowie. Natomiast w ramach Programu Edukacji Antytytoniowej ,,Nie pal przy mnie, proszę!” uzyskały cenne wskazówki dotyczące szkodliwości palenia papierosów i przebywania wśród osób palących. Była to niezwykła prozdrowotna lekcja.

Podczas całego cyklu zajęć dzieci poznawały zasady zdrowego odżywiania się, budowały z puzzli ,,piramidę zdrowia” i uczyły się przestrzegania zasad higieny. Była to także lekcja kulturalnego zachowania się przy stole. Wspólne śniadanie to świetna okazja do integracji zespołu klasowego, a komponowanie kanapek z wielu produktów było debiutem kulinarnym pierwszaków. Jakże udanym!

Praca przynosi satysfakcję, gdy widzi się jej efekty. A słowa dzieci: ,,To była najlepsza lekcja” daje powód do zadowolenia.

wych. kl. 1 A  Bożena Pikula

,,Wiosenne” śniadanie w 1 A

Utworzono dnia 16.03.2023, 14:21

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Kwiecień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Szkoła pamięta

Sieciaki.pl

Dajemy dzieciom siłę

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 151

W poprzednim tygodniu: 324

W tym miesiącu: 769

W poprzednim miesiącu: 1664

Wszystkich: 157206